Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reference kojení

14. 3. 2016

bara.jpgPaní Dášo,mnohokrát děkuji! Rozhovor s Vámi mě hodně uklidnil a povzbudil. Bára

 

 

 

 

 

 

Dobrý den paní Dášo,
předem zasíl
kojeni.jpgám velikááánský srdečný pozdrav!
Maličká je fantastická. Je to takový malutký otesánek takže kojím jak divá. Každopádně i přes její velkou chuť k jídlu zatím i nádherně spinká. Dnes maličká úplně perlí kojím cca co 3h a to jsem ji dnes musela už i budit .
Takže jsme opravdu s maželem v euforii štěstí a tak jak jsem se obávala, poporodních stavů tak zatím vše je úplně naopak a já se těším z každého rána.. Až budu příště rodit tak doufám, že budete vy a manžel opět přítomni

Se srdečným pozdravem Hanka B.

 

 

baby-angel.jpgVážení čtenáři referencí o kojení,
jsem profesí dětská sestra a současně máma. Sdílím zde osobní zkušenost, kterou mě provedl sám život. Odkojila jsem dvě děti, bez jakýchkoli potíží nebo problémů. Děti pily, prospívaly, mně bylo dobře. Vrátila jsem se do práce a  setkla se s někým, o kom se obdivně mluvilo jako o andělu, empatické bytosti - neměla jsem ji ráda už ze zásady - laktační poradkyni Hricovou. Byla veselá, ale působila tiše, nic s těma matkama nedělala, max upravila polohu u kojení... a ony ji obdivovaly.
Konfrontovala jsem ji. Mezi čtyřma očima jsem ji řekla, co si myslím o ní, o její  pseudo "práci", neschopných osobách parazitujících na druhých, vysvětlila jsem ji, že problémy s kojením neexistují. Celé si to vyslechla a regovala klidně, stručně, s úsměvem - "ano, pokud neexistují problémy neřešíme je.
"
Uplynulo pár let, narodilo se nám třetí dítě. Měli jsme snad všechny potíže s kojením, které existují. Vzpomněla jsem si na laktační poradkyni, ale hrdost mi nedovolila ji zavolat. Radil mi, kdo měl ruce nohy. Završil to pediatr konstatováním, že už nejsem prostě nejmladší a špatně to snáším. Nikdo neviděl problém, všichni říkali, že se to časem upraví, strašně mě bolela prsa a nikdo mi nevěřil. Jediná podpora okolí byla UM.
Po třech týdnech "JI" zavolal můj muž. Přišla druhý den ráno. Poznala mě. A bylo to pro mně setkání s andělem a empatickou bytostí (výše popisovanou). Zmohla jsem se jenom na pozdrav. Pak už jsem jenom brečela a brečela. Byla první kdo mi neřekl, nebrečte, ale vytáhla z kabelky balík papírových kapesníků, nechala mě plakat... jemně se ptala co se děje, co mám za potíže, co se přihodilo, jestli mi může nějak pomoct... brečela jsem tak, že jsem nemohla ani mluvit.
Zkrátím to... upravili jsme polohu, byla první, kdo poznal candidu, včetně toho, že věděla, jak to řešit (sice říkala, že je to běh na dlouhou trať), ale ta úleva, že mi někdo věří, že mě bolí kojení a ještě je schopna s tím něco dělat, úžasné!
Takové byla má osobní zkušenost s empatickou bytostí zvanou laktační poradkyně Hricová :-)
P.S. už vím, že pokud nejsou problémy, tak se neřeší. Ale pokud jsou, je dobré mít někoho, kdo ví co s nima.

Daniela

 

 

 

 Draha pani Hricova,
mnohokrat Vam dekuji za velmi prinosne informace ktere jste mi pred poskytla po telefonu. Diky!
S pozdravem, Michaela Kalusova

 

 
 

nela-email.jpgMilá paní Dášo,
děkujeme za Vaší návštěvu a pomoc. Neustále uvádím do praxe Vaše rady. Tehdy Nela měla kolem 2 kg. Nyní krásně přibírá a váží již 4,33kg. Kojení a péče o Nelu je jednodušší a jsme obě velmi šťasné. Velmi jste mi pomohla i po psychické stránce. Máte krásné povolání a moc si Vás vážím.
Anna F.

 

p1030782.jpgDobrý den,
chtěli jsme poděkovat za vydařenou osobní konzultaci v RC Chaloupka, za velice vstřícný a chápavý přístup!!
Vaše tipy a rady nám moc pomohly a je nám teď všem mnohem lépe :-)
Ještě jednou díky!
Lucie a Dalibor

 

Dobrý den,
dnes jste mi odpověděla na otázku ohledně přestávání kojení v noci. Jen
jsem chtěla moc poděkovat za rychlou radu..:)
Ještě jednou děkuji za rady, které dáváte. Je dobré mít šanci se
obrátit na odborníka. :)
S pozdravem
M. K.

 

terka.png

 

Moje zkušenost s dulou Dášou byla skvělá a nenahraditelná,
jednak za mnou přišla hned po porodu ještě do porodnice, kde mi pomohla s kojením svého prvního syna, ukázala mi techniky, o kterých bych se v porodnici dozvěděla jen stěží, ale hlavně mě - hormonálně rozhozenou -povzbudila,  takže jsem domů odcházela s dobrým pocitem,že to zvládnu! Navštívila mě taky doma, když byly mému synovi 4 měsíce a kojení začínalo být pro nás oba problém. Tehdy jsem ocenila hlavně rychlost,otevřenost, pohodu a klid, se kterým přišla za mnou domů, nabídla mi možnosti a hlavně mě ujistila v tom,že každá možnost pro kterou se rozhodnu, bude ta správná.
Díky dule Dáši jsem tohle období, kdy jsem pomalinku přestávala kojit, nevnímala katastrofálně,ale měla jsem v tom pokoj a za to jí nesmírně děkuji. Můžu ji všem maminkám maximálně doporučit!

T. Šimiková, Český Těšín
 

 

lesniak.jpg Dobrý večer paní Dášo,
nedá mi to a přecejen se pochlubím s tím naším chlapečkem.
Ještě jednou dík Vám paní Dášo, za všechny rady, kojení beru jako jednu velkou alchymii, mějte se moc hezky a ať se Vám daří!!!
S pozdravem   Simona Lesniaková

 

andrea.jpg

 

Zdravím všetky budúce maminky. Pomoc duly Dáši som využila až po porode, keď som potrebovala pomocť s kojením. Bola velmi ochotná a milá, prišla ku mne domov a ukázala mi rozné polohy vhodné pre kojenie dvojčat. Všetky otázky ohladne detí mi zodpovedala, ochotne poradila aj cez telefon. Kojila som naše dvojičky celkom úspešne sedem či osem mesiacov. Oceňujem láskavý a profesionálny prístup. Týmto ešte raz velmi ďakujem a odporúčam.
Andrea Mrozková
 

Vážená paní Hricová,
před dvěma týdny jste mě navštívila v porodnici . Ráda bych Vám ještě jednou poděkovala za pomoc a rady u kojení mé dcery. Poraněná prsa se mi díky tomu zhojila a kojení už není díky Vám takovým utrpením. Vážím si Vaší práce a přeji Vám, aby Vám přinášela hodně radosti. Lenka Š.